ارتباط با ما 02155406037

گیربکس های زد اف

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طراحی گیربکس اتوماتیک zf برای کامیون :

نخستین گیربکس اتوماتیک زداف zf روی مدل های  325i _ 320i_e34_e36 بی ام  دبل یو ساخته شد . سال 1991 تا 1995 شرکت zf  گیربکس اتوماتیک را برای کامیون ها طراحی کرد  ، سال 2005  در مدت 13 ماه 11 میلیون گیربکس 8 دنده و گیربکس 6 دنده  را طراحی کرد که با تولید آنها خدمات شایانی برای شرکت لکسوز فراهم نمود

سال 2011 با طراحی و تولید گیربکس 9 دنده اتوماتیک خودکار، بعنوان بهترین سازنده گیربکس معرفی شد ، در سال 2012 به سفارش لندیور چندین مدل گیربکس ساخت . عمده قطعات  این شرکت عبارتند از ، قطعات شاسی ZF ، جعبه دنده ZF ، سیستم فرمان ZF ، محور چرخ ZF که درخودروهای سنگین ، صنعتی ، ماشین الات راهسازی کار برد دارد و بیشترین کار برد آنها در سیستم های انتقال دهنده  نیرو جهت وسایل نقلیه نظامی  ، تجهیزات نظامی ، دریایی ، زمینی ، کشاورزی  وموتورهای هلیکوپتر است .

 

گیربکس zf کامیون چیست و چه عملکردی دارد؟

گیربکس به طور عمده کار انتقال نیرو را انجام می دهد تا قطعات دیگر بتوانند انرژی لازم را دریافت کنند. نقش کلیدی گیربکس در چرخه صنعتی هر محصول، آنقدر مهم است که باید بهترین برند ممکن را خریداری کنید. معمولا به همین خاطر است که قیمت گیربکس zf کامیون، هرچه که باشد، ارزش دارد.

گیربکس در کامیون یک مبدل است که گشتاور را خاموش می کند. پیرو این نقش، بار موتور در هنگام حرکت کامیون از آن خارج می شود. در ابتدا نسبت دنده، از 4.89 تا 0.64 متغیر است که مانند یک overdrive، دو یا سه برابر می شود. شرکت ZF ولوو گفته است که مصرف سوخت، محرک اصلی در این روند مهندسی شده است. این امر با توجه به قیمت گیربکس zf کامیون مورد تحلیل قرار می گیرد.

اگر گیربکس zf کامیون کار نکند، چه مشکلاتی پیش می آید؟

در حالت توقف با دنده اول، گیربکس به نوعی خنثی و کاذب می شود. رابط تعویض دنده نشان می دهد که خودرو در حالت دنده است، اما موتور آزاد می باشد. مبدل گشتاور، فقط زمانی که گاز را فشار می دهید درگیر می شود. بنابراین، لازم نیست روی پدال ترمز بایستید تا از چرخش دور شود. پرتاب به جلو با این قطعه، به طرز شگفت انگیزی روان و تغییرات صعودی تقریباً نامحسوس است.

شما می توانید بگویید که تغییرات بر اساس صدای موتور اتفاق می افتد، اما بسیار سریع و روان هستند. به طوری که هیچ گاه در شتاب گیری گشتاور تاخیر ایجاد نمی شود. سطح تغییرات و روان بودن آن، یک معیار تعیین قیمت گیربکس zf کامیون است.

حال اگر گیربکس شما نتواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد، این مبدل گشتاور نیز به خوبی درگیر نمی شود. درگیر نشدن مبدل می تواند باعث در خطر افتادن ایمنی رانندگی با کامیون باشد. به خصوص اینکه این ماشین نسبت به سایر ماشین های جاده ای، سنگین تر است. تصادف یک کامیون با یک ماشین ساده، خسارت بیشتری نسبت به تصادف دو ماشین ساده خواهد داشت.